KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7549230

nr 754 9230

Torsten Jovinge

(1898-1936), Sverige

Akvarell, Torsten Jovinge (1898-1936), stadsbild, signerad-24, 23x33

Torsten Jovinge, svensk målare född i Stockholm 1898, död i Sevilla 1936.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 23 april 2012
kl 17:15:24

Torsten Jovinge

Läs mer om Torsten Jovinge